HisarCS “Uzakta ve Beraber”

HisarCS “Uzakta ve Beraber”

Merhaba sevgili blog, bu yıl farklı coğrafyalarda başladık yeni eğitim öğretim yılına sevgili HisarCS ile, ama birlikteliğimiz gönül bağımız daimi. Canım Sezin Fins ile birlikte başladığımız blog yolculuğumuz da öyle, yine Edtech yazmaya devam edeceğiz.

Benim için Hisar, güçlü bir …

Yeni Dönem Edtech Eğitimleri Başladı!

Yeni Dönem Edtech Eğitimleri Başladı!

Hisar Okulları’nda yıllardır öğretmenlerimize çeşitli başlıklarda sunduğumuz Edtech eğitimlerine bu yıl da başladık. Sevgili Dilara Vardar ile geçtiğimiz Haziran taslağını çizdiğimiz güncel içeriklere bu yıl “okul içi kaynaklar” ve “XCode-Swift Playground ile Programlamaya Giriş” konularını da dahil ettik.

Geçtiğimiz yıllarda …

“FRC: First Robotics Competition” Deneyimleri

“FRC: First Robotics Competition” Deneyimleri

Bu yıl bizim için oldukça yoğun, dolu dolu bir yıl oldu, bu akış içinde gündemimizin önemli maddelerinden biri FRC:First Robotics Competition oldu. Dolayısıyla bu konu ile ilgili blogumuza bir yazı eklemek ve sizlerle bu süreci paylaşmak istedik.

Hisar Okulları Bilgisayar …

Hisar’da Dijital Vatandaşlık / Digital Citizenship in Hisar

Hisar’da Dijital Vatandaşlık / Digital Citizenship in Hisar

Sizleri tüm seviyelerde bilişim derslerinde ele aldığımız Dijital Vatandaşlık ve Etik konusu ile ilgili çalışmalarımızı daha önce paylaşmıştık. Bu konuda sizlere yeniden bir hatırlatma yapmak ve yaptığımız çalışmalardan derlediğimiz kaynakları paylaşmak isteriz.

Tüm yıl boyunca öğrencilerimizle üzerinden geçtiğimiz konu başlıkları …

Steve Jobs Sunum Teknikleri

Steve Jobs Sunum Teknikleri

screen-shot-2016-12-26-at-16-27-05

Hisar’da yıllardır düzenli olarak uyguladığımız öğretmen eğitimlerinin içeriği her yıl öğretmenlerimizin ihtiyaçları, gelişen teknoloji, okulda uygulanan projeler ve değişiklikler doğrultusunda güncelleniyor.

Geçtiğimiz yıl Tadımlıklar: Teknoloji ile Eğitimde Fırsatlar Yaratmak başlığı ile öğretmenlerimize sunduğumuz içerikler öğretmenlerimiz tarafından yoğun ilgi ve beğeni …

Öğretmenler için Tasarım Odaklı Düşünme

Öğretmenler için Tasarım Odaklı Düşünme

tasarim-odakli-du%cc%88s%cc%a7u%cc%88nmeBizim için öğretmen eğitimleri, en az öğrencilerle bir araya gelerek yeni fikirler oluşturmak, yaratıcı projelere imza atmak kadar değerli.

Öğretmenlerle bir araya geldiğimizde keyifli sohbetler ışığında onlarla aynı dili konuşmak, onların yeni bir şeyler üretmenin heyecanıyla bize yaptıkları projeleri anlatmaları …

MS Sway ile Sunumlara Yeni Bir Dokunuş

MS Sway ile Sunumlara Yeni Bir Dokunuş

Microsoft’un Powerpoint’e alternatif olarak hazırladığı “Sway” bu yıl  eğitim teknolojileri öğretmen eğitimleri müfredatımızda yerini aldı. Hepimizin standart sunumlardan sıkıldığı bir anda hoş bir yenilik olarak öğretmenlerimize sunduğumuz Sway hoş bir alternatif olabilir hepimiz için…

Biraz daha esnek bir …

Wizer.me ile İnteraktif Çalışma Kağıtları Hazırlayın

Wizer.me ile İnteraktif Çalışma Kağıtları Hazırlayın

screen-shot-2016-10-21-at-15-29-37 Teknolojinin sınıf ortamına girmesiyle birlikte, kullanılan çalışma kağıtları, quizler gibi birçok kaynak interaktif olarak kullanılabilir hale geldi. Bu uygulamalardan biri olan Wizer.me, öğrencilerinize birçok farklı soru çeşidi ile interaktif çalışma kağıtları hazırlayabileceğiniz ücretisz bir platform.

Boşluk doldurmadan, çoktan seçmeliye, eşleştirmeden …

Adobe Spark ile hızlı ve kolay içerik üretin!

Adobe Spark ile hızlı ve kolay içerik üretin!

Adobe’un daha önce kolay ve ilgi çekici içerik üretmek için tasarladığı Adobe Voice, Adobe Slate ve Adobe Post artık tek bir uygulama altında birleşti. Adobe Spark ile hızlı ve kolay bir şekilde hareketli videolar, sunumlar, interaktif sayfalar, mini posterler hazırlamak